Maryla Rodowicz i Pola Negri

i

Autor: Wikimedia

Quiz

QUIZ Kobiety PRL. Czu znasz najsłynniejsze Polki i rozpoznasz je na zdjęciach?

Te kobiety w PRL były uznawane za najbardziej wpływowe w swoich czasach. Piosenkarki, aktorki, sportsmenki, spikerki telewizyjne i malarki pokazywały, że umiejętności, inteligencja i przebojowość gwarantuje sukces w życiu. Czy znasz najsłynniejsze Polki z PRL? Czy potrafisz rozpoznać je na zdjęciach?

Kim były najsłynniejsze Polki w PRL?

PRL zwykle kojarzy się z siermiężnym i szarym okresem Polski. Najsłynniejsze Polki udowadniały, że wystarczy talent, zaangażowanie i dążenie do celu, aby życie nabrało kolorów. Najsłynniejsze Polki były artystkami, malarkami, piosenkarkami, pracowały na uczelniach i mówiły do nas z telewizorów. Wiele z nich miało bajeczne życie i potrafiło się nim cieszyć tak, że zarażało optymizmem swoich fanów.

QUIZ Najsłynniejsze Polki PRL. Czy umiesz je rozpoznać?

Wiele słynnych Polek z okresu PRL rozpoczynało karierę jeszcze przed wojną. Aktorki Pola Negri, Mieczysława Ćwiklińska czy Elżbieta Barszczewska były gwiazdami także w PRL. To samo dotyczy piosenkarek Marty Mirskiej, Marii Koterbskiej i innych.

W pytaniach quizowych zawarta jest podpowiedź. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciu i odpowiedzieć. Najlepsi z pewnością zdobędą 10/10 możliwych punktów.

Najsłynniejsze Polki z PRL. QUIZ Czy rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Karierę rozpoczęła jeszcze przed wojną, lecz światowy rozgłos zyskała po śmierci
Łempicka