59-latek rzucił się z nożem na żonę. To nie jego pierwszy raz, gdy się nad nią znęcał

i

Autor: KPP Pszczyna

Kryminalne

Pszczyna: Pijany 59-latek groził żonie nożem. To nie pierwszy raz, gdy się nad nią znęcał

2025-01-21 8:51

Na początku tego roku 59-latek został skazany przez sąd za znęcanie się nad żoną. To jednak nie wpłynęło na zmianę jego przemocowych zachowań. Mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, rzucił się na żonę z nożem w ręce.

Przemoc domowa w powiecie pszczyńskim 

W miniony piątek przed południem w jednym z domów na terenie powiatu pszczyńskiego rozegrał się dramat. 59-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu rzucił się na żonę z nożem w ręce. Groził, że zabije ją i samego siebie. Na miejscu interweniowali policjanci z pszczyńskiej komendy. Zatrzymali agresora, a nóż zabezpieczyli na poczet śledztwa. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 59-latka.

Okazało się, że to nie był pierwszy raz, gdy mężczyzna znęcał się nad żoną. Na początku tego roku został w takiej sprawie skazany. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego, w którym przebywał z pokrzywdzoną, zakazem zbliżania się do miejsca ich zamieszkania oraz do samej pokrzywdzonej, a także zakazem kontaktowania się z nią. 59-latkowi grozi do 5 lat więzienia za znęcanie się nad osobą najbliższą. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Śląsk Radio ESKA Google News
Autor:

Co może zrobić ofiara przemocy domowej? 

W wielu domach odbywają się dramaty, spowodowane stosowaniem przemocy wobec najbliższych - nie ma zgody na takie zachowania. Jest wiele instytucji, które mogą pomóc osobie dotkniętej tym przestępstwem, a organy ścigania posiadają narzędzia prawne, by agresorów izolować i dotkliwie karać - przypomina mł. asp.​​​​​​​ Jadwiga Śmietana, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Jeśli doświadczasz przemocy:

  • Pamiętaj, że nie jesteś sam/sama. Istnieje wiele instytucji, które mogą Ci pomóc, m.in. Ośrodki Pomocy Społecznej, linie wsparcia, a także specjalistyczne organizacje.
  • Zgłoś sprawę na policję lub skontaktuj się z najbliższą placówką pomocy społecznej.
  • W sytuacji zagrożenia życia natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112.
  • Jeśli jesteś świadkiem przemocy:
  • Nie ignoruj sytuacji. Zwróć uwagę, poinformuj odpowiednie służby. Twoja reakcja może uratować komuś życie.
  • Zachęć osobę poszkodowaną do szukania pomocy lub sam zgłoś sprawę.

W sytuacjach kryzysowych można również skorzystać z całodobowego telefonu zaufania: 116 123 lub numeru dla ofiar przemocy w rodzinie: 800 120 002.

Śląskie miasto jest jak Wenecja. Wąskie uliczki, piękne zabytki i serce Prince Polo