Przed nami Industriada 2024. Najciekawsze wydarzenia Święta Zabytków Techniki TOP 10

i

Autor: Szlak Zabytków Techniki Przed nami Industriada 2024. Najciekawsze wydarzenia Święta Zabytków Techniki TOP 10

Wydarzenie

Przed nami Industriada 2024. Najciekawsze wydarzenia święta Szlaku Zabytków Techniki

2024-05-29 11:29

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się Industriada 2024. Tegoroczne świętowanie będzie wyjątkowe, ponieważ festiwal obchodzi swoje 15-lecie. Sprawdźcie TOP10 najciekawszych wydarzeń, które odbędą się już 1 czerwca.

Industriada obchodzi 15. urodziny

Już w sobotę 1 czerwca odbędzie się ciesząca się dużą popularnością Industriada 2024, czyli XV Święto Szlaku Zabytków Techniki. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku odbywa się w innej formie i ma inny motyw przewodni. W ramach Industriady odbywają się liczne wydarzenia na terenie województwa śląskiego. W ciągu minionych 15 lat zorganizowano już łącznie 3 648 wydarzeń, w tym wystawy, pokazy, wykłady, warsztaty i gry terenowe.

- W tym roku obchodzimy wyjątkowe urodziny, ponieważ jesteśmy już 15 lat razem! Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, wydarzeń, koncertów i możliwości zwiedzania obiektów przemysłowych na Śląsku, Zagłębiu oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! - przekazują organizatorzy.

Do świętowania XV Święta Szlaku Zabytków Techniki przyłączyło się 47 obiektów w 29 miastach. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzeń będzie sztuka przemysłu. W programie znalazło się wiele ciekawych wydarzeń. 31 maja główne obchody poprzedzi Happening w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, a już w sobotę 1 czerwca festiwal oficjalnie rozpocznie się Wielkim Otwarciem na Osiedlu Nikiszowiec w Katowicach. Świętowanie oficjalnie zakończone zostanie w Zabrzu w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, gdzie odbędą się koncerty, a z okazji 15. urodzin Industriady dostarczony zostanie urodzinowy tort.

Industriada 2024 - TOP10 najciekawszych wydarzeń

Przygotowaliśmy listę TOP 10 najciekawszych bezpłatnych wydarzeń, które zostaną zorganizowane podczas tegorocznej Industriady. Zobaczcie naszą galerię.

Pełny program Industriady 2024 znajduje się TUTAJ.