Przed nami Festiwal Górnej Odry! W tym roku wydarzenia organizowane są pod hasłem Na fali

i

Autor: Festiwal Górnej Odry

Wiadomości

Przed nami Festiwal Górnej Odry! W tym roku wydarzenia organizowane są pod hasłem "Na fali"

Zbliża się niezapomniany weekend z IV Festiwalem Górnej Odry. Koncerty, warsztaty, konkursy i nietuzinkowe aktywności na świeżym powietrzu to tylko część atrakcji, które odbędą w dniach 21-23 czerwca na terenie całej Krainy Górnej Odry.

IV Festiwal Górnej Odry już w weekend 21-23 czerwca

Festiwal Górnej Odry to trzydniowa impreza turystyczne, podczas której uczestnicy mogą posłuchać różnych gatunków muzyki, wziąć udział w warsztatach artystycznych, aktywnościach na świeżym powietrzu oraz spróbować lokalnej kuchni i poznać tradycje regionu.

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 21 do 23 czerwca. Wydarzenia będą obywać się jednocześnie w miastach i gminach leżących na szlaku Górnej Odry, a m.in. w Raciborzu, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Radlinie, Rydułtowach, Jastrzębiu-Zdroju, Kuźni Raciborskiej, Rudniku, Krzyżanowicach i Pietrowicach Wielkich. Wielki finał festiwalu odbędzie się w Rybniku.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu Górnej Odry odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Wśród atrakcji zaplanowano regaty dziecięce o Puchar Krainy Górnej Odry, spektakl na wodzie, spływy kajakowe i rajdy rowerowe. Odbędą się również koncerty. Wystąpią m.in. Jacuś, Bovska, Sylwia Grzeszczak, Simon Bizon, Carrantuohill, Tabu, Pokahontaz, Antony Esca i Wac Toja. IV edycja festiwalu będzie wyjątkowa z uwagi na jubileuszowe 25. Pływadła, czyli ponad 40-kilometrowy spływ rzeką Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla na tzw. pływadłach.

Wszystkie atrakcje Festiwalu Górnej Odry są bezpłatne. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Festiwalu Górnej Odry.