Do mysłowickiej szkoły trafiły pakiety składające się z książek dla uczniów i gotowych materiałów lekcyjnych dla nauczycieli.
- Z tej książki dzieci mogą dowiedzieć się w jaki sposób można żyć w społeczeństwie razem z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami, jak można im pomóc, jak można o nich mówić i jak o nich nie mówić. Po prostu jak żyć wspólnie i jak żyć z pełnią empatii - mówi Katarzyna Muzyka-Jacheć, współautorka książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”.
W projekcie "ABC empatii" biorą udział klasy 1-3, które poznają problemy osób niedowidzących, niedosłyszących, w spektrum autyzmu czy cukrzyków.
W mysłowickiej "trzynastce" uczy się ponad sto dzieciaków z orzeczeniami.
- Dzieciaki mogą choć na chwileczkę wcielić się w rolę swoich rówieśników. Mogą zobaczyć jak to trudno funkcjonować w tym świecie. Jak trudno kiedy tej empatii nie ma, nie ma zrozumienia. Te lekcje właśnie pozwalają łamać stereotypy i tym dzieciakom pomagają zrozumieć jak te dzieci funkcjonują - dodaje wicedyrektor szkoły Sylwia Gajdzik.
„ABC Empatii” to najnowszy projekt Czepczyński Family Foundation, który poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"