Pożar lokalu z kebabem w Piekarach Śląskich

i

Autor: Magda Mathonia

Wiadomości

Pożar lokalu serwującego kebaby w Piekarach Śląskich. Trwa akcja gaśnicza

Przy ulicy Konstytucji 3-Maja w Piekarach Śląskich doszło do pożaru lokalu gastronomicznego. Ogień pojawił się w budynku, gdzie do tej pory mieścił się Kebab "Tasty King". Jedna osoba odniosła poważne obrażenia i została przewieziona do szpitala. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar w Piekarach Śląskich. Spłonął lokal z kebabem

Do zdarzenia doszło w środę, 19 czerwca. Zgłoszenie o pożarze lokalu gastronomicznego przy ulicy Konstytucji 3 Maja wpłynęło Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich po godzinie 11.00. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że lokal częściowo został objęty pożarem.

Po przyjeździe strażaków na miejsce osoba poszkodowana przebywała już poza budynkiem. Mężczyzna w wieku około 30. lat doznał oparzeń drugiego stopnia. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł go do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - przekazał naszej redakcji Robert Gubała, rzecznik prasowy KM PSP w Piekarach Śląskich.

Mężczyzna doznał rozległych oparzeń twarzy i rąk. Wiadomo, że poszkodowany nie jest obywatelem Polski.

Działania straży potrwają jeszcze kilka godzin. Działania służb są utrudnione ze względu na to, że do pożaru doszło w budynku starego typu, który jest drewnianej konstrukcji. Wiadomo też, że z lokalu wyniesiono kilkanaście butli gazowych propan-butan.

Na miejsce został wezwany inspektor nadzoru budowlanego, który dokona oceny strat. Niestety szkody, do których doszło w trakcie pożaru, są na tyle poważne, że obiekt zostanie zamknięty. Trwa ustalanie przyczyny pożaru.

Gdzie zjeść najlepsze kebaby na Śląsku? Sprawdźcie w galerii.

Listen on Spreaker.