Policjant zachęca do picia wody

i

Autor: Policja Głubczyce

Policja

Policjant zachęca do picia w Suchej Psinie. Filmik ma ważny cel

To się nazywa mieć dystans do siebie! Policjant na tle tablicy miejscowości Sucha Psina zachęca do picia wody w czasie upałów. Skojarzenia są jednoznaczne, ale internauci doceniają poczucie humoru i przesłanie policjanta.

Kto by się spodziewał, że krótki filmik z policjantem, który pije wodę z butelki będzie aż tak popularny. Wyświetlony został już kilkaset tysięcy razy w mediach społecznościowych i wciąż zyskuje zasięgi. Nagranie ma ważne przesłanie, a dzięki żartobliwej formie dotrze do tysięcy ludzi.

Policjant pije wodę. Sucha Psina na tablicy

Filmik został nagrany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach tuż przed tablicą miejscowości Sucha Psina. I ma jeden ważny cel: zachęcenie mieszkańców do nawadniania, co jest szczególnie ważne latem w czasie upałów.

- Pamiętajcie, żeby w czasie upałów pić dużo wody - mówi policjant.

Sucha Psina momentalnie stała się sławna w całej Polsce, chociaż wśród widzów filmiku nie brakuje i takich, którzy wątpią w jej istnienie. Faktycznie miejscowość już w 1888 r. znana była pod nazwą Suchoppina, a wzmiankowana była już w 1337, kiedy należała do księstwa raciborsko-opawskiego. Niecodzienną nazwę zawdzięcza językowi morawskiemu, a dopiero po 1945 językowi polskiemu.

Filmik z policjantem pijącym wodę w Suchej Psinie obejrzany został już kilkaset tysięcy razy. Nagrany został dwa lata temu, lecz nadal jest aktualny i wzbudza ogromne zainteresowanie. Rozprzestrzenia się na Facebooku, TIK TOKU i WhatsAppie.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 3
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/