Jesteś z pokolenia Polonii 1? To na pewno zgadniesz tytuły bajek tylko po opisach QUIZ

i

Autor: Fot. YouTube Jesteś z pokolenia Polonii 1? To na pewno zgadniesz tytuły bajek tylko po opisach QUIZ

Rozrywka

Po szkole wszyscy oglądaliśmy te bajki. QUIZ o najlepszym dzieciństwie

Większość osób, która wychowała się w czasach Polonii 1 jednym tchem potrafi wymienić większość tytułów, jakie oglądali w popołudniowym paśmie tej telewizji. Nie ukrywamy, że z sentymentem patrzymy na tamte czasy i animacje, jakie mogliśmy oglądać, dlatego nasz quiz będzie dla Was idealną podróżą sentymentalną po najlepszych animacjach, jakie oglądaliście w dzieciństwie.

Na początku lat 90. widzowie nie mieli zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o kanały telewizyjne. Były to jednak złote czasy dla stacji, które dopiero powstawały. Jedną z nich jest działająca do dzisiaj (tak, dla nas też to jest zaskoczenie) stacji Polonia 1, na której wychowało się całe pokolenie Polaków. To tam oglądało się takie seirale, jak McGyver, Drużyna A czy popularne telenowele z Manuelą na czele. Dla wielu była to też pierwsza przygoda z japońskim anime, choć odbiór mógł być czasem mocno zakrzywiony ze względu na to, że większość z animacji było z włoskim dubbingiem. Niemniej to właśnie w pierwszej połowie lat 90. jak i kolejnych latach po raz pierwszy mogliśmy zetknąć się z pewną cząstką kultury japońskiej (choć mało kto tak naprawdę wtedy był tego świadomy).

Jeśli myślicie, że doskonale pamiętacie większość animacji, które oglądaliście na Polonii 1, to zapraszamy do naszego quizu, który sprawdzi Waszą wiedzą i umiejętność rozpoznawania tytułów tylko na podstawie opisu bajki. 

Pamiętasz bajki z Polonii 1? Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie tylko po opisie QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jego największym zboczeniem były białe majteczki Anny.
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/