Okrutne zachowanie kierowcy na autostradzie A4 w Śląskiem. Zostawił psa przywiązanego do bariery

Śląscy policjanci poszukują świadków okrutnego zachowania kierowcy na autostradzie A4. Na wysokości gminy Rudziniec ktoś przywiązał psa do bariery. Osoby, które były świadkiem zdarzenia proszone są o kontakt z policją.

Pies przywiązany do bariery na autostradzie A4
Autor: Śląska Policja/ Materiały prasowe

Śląskie. Ktoś przywiązał psa do bariery przy autostradzie

W sobotę, 21 grudnia po godzinie 9.00 na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia jeden z kierowców pozostawił psa. Na wysokości gminy Rudziniec, za węzłem Lany pupil został przywiązany do bariery. Czworonoga zauważył patrol obsługi autostrady.

Wezwani na miejsce policjanci z autostradówki zabezpieczyli zwierzaka, napoili, nakarmili i opiekują się nim do przyjazdu pracowników schroniska. Psiak jest grzeczny i ułożony, wykonuje polecenia i chętnie bawi się z naszymi policjantami - przekazała śląska policja.

Służby apelują do osób, które były świadkami zdarzenia lub posiadają nagranie z kamerek samochodowych  o kontakt z Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach pod nr tel. 47 851 34 00 lub pod nr tel 112.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara pozbawienia wolności. Reaguj widząc krzywdę zwierząt - apeluje policja.

Zdjęcia pozostawionego na autostradzie psa możecie zobaczyć w galerii.

Śląsk Radio ESKA Google News