POGODA

IMGW ostrzega przed upałami. Mieszkańcy Żor ratują się jak mogą

2024-07-10 15:45

Panującej dziś temperatura na dworze zdecydowanie nie można nazwać najprzyjemniejszą. Widać to również w Żorach, gdzie większość mieszkańców zdecydowała się zostać w domu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed skrajnymi upałami. Dzisiaj w Żorach temperatura wynosi 33°C i jest to ostrzeżenie drugiego stopnia.

Ostrzeżenia meteorologiczne dla Żor: Upałstopień: 2 prawd. 80% Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę 10.07 od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C.

A jak radzą sobie żorzanie?

Na prawie wcale niezacienionym żorskim rynku nie panował gwar jak dotychczas. Kilkoro dzieci znalazły trochę ochłody przy fontannie. Mieszkańcy chowali się w cieniu karuzeli czy w pobliskich lodziarniach. To właśnie lody były najczęstsza odpowiedzią na pytanie, jak radzą sobie z upałami. 

- No jest patelnia, córka już narzeka na upał, więc idziemy w stronę galerii, słyszałam, że są tam jakieś zabawy dla dzieci, sprawdzimy. - powiedziała pani Aneta. - No i przede wszystkim jest tak klimatyzacja - dodała ze śmiechem.