Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Chorzowa oraz odwiedzających park, władze Parku Śląskiego postanowiły stworzyć aplikację, która ułatwi poruszanie się po miejscu, ale także dostarczy najpotrzebniejszych informacji z nim związanych. Użytkownicy aplikacji będą mogli sprawdzić najnowsze aktualności i wydarzenia, które organizowane będą w parku, zagrać w różnego rodzaju gry terenowe czy też znaleźć punkty gastronomiczne. Dodatkowo w aplikacji znajdują się informacje dotyczące placówek, które leżą na terenie parku, jak Stadionu Śląskiego, ZOO czy Planetarium, które już niedługo zostanie ponownie otwarte.
Jak mówi Dagmara Piskorz Rzecznik Prasowy Parku Śląskiego aplikacja jest bardzo łatwa i prosta w obsłudze:
- Aplikacja jest tak naprawdę parkiem na telefonie. Dużo osób szuka wszędzie informacji na temat ZOO, Stadionu, naszej kolejki liniowej "Elki" , a aplikacja daje tą możliwość, żeby wszystko znajdowało się w jednym miejscu.
Usługa została stworzona dla każdego, również dla osób, które nie rozumieją języka polskiego, ponieważ posiada ona pięć opcji językowych do wyboru: polski, angielski, niemiecki, słowacki czy też czeski. Co ważne mogą z niej także korzystać rodzice z dziećmi, ponieważ dzięki funkcji "gry terenowe" zwiedzanie parku staje się świetną formą spędzania czasu wolnego, dzięki któremu można się również wiele nauczyć.
- Jest to forma spacerów po Parku Śląski. Wciska się start i chodzi się od punktu do punktu. Tam aplikacja wskazuje, że trzeba się dostać przykładowo do punktu, który ma trzy nogi i jest to nasza kultowa żyrafa. Przy tej żyrafie są jakieś pytania, na które trzeba odpowiedzieć. Dodatkowo czasem jest do wykonania zadanie jak złożenie ludzika z kasztanów, czy też inna forma aktywności - dodaje Dagmara Piskorz
Poza aplikacją Park Śląski unowocześnił także swoją stronę internetową, która od teraz dostępna jest również dla osób szczególnej potrzeby. Oznacza to, że mogą z niej skorzystać osoby niedowidzące czy też niedosłyszące. Strona tak jak i aplikacja obsługiwana jest w kilku wersjach językowych.
Koszt inwestycji wyniósł niespełna 160 tysięcy złotych. Była to oferta w ramach przetargu, natomiast zadanie zostało zrealizowane w ramach programu modernizacji Parku Śląskiego. Całość prac nad aplikacją trwała niecałe sześć miesięcy.