Zmiany w Google Maps, które zostały ostatnio wprowadzone, nie spodobały się użytkownikom. Google musiało zlikwidować automatyczne przechodzenie do map z wyników wyszukiwarki. W ten sposób dostosowało się do obowiązującego w Unii Europejskiej - Aktu o Rynkach Cyfrowych (DMA).
Polecany artykuł:
Jakie zmiany w Google Maps?
Do tej pory wpisując w wyszukiwarce hasło np. „najpiękniejsze kwiaty na Dzień Mamy” otrzymywaliśmy listę kwiaciarń w najbliższej okolicy i mogliśmy jednym klikiem przejść do mapy, na której zaznaczone było ich położenie. Teraz musimy zmienić swoje przyzwyczajenia. Z wyszukiwarki nie da się przejść bezpośrednio do Google Maps. Aplikację należy otworzyć w innym narzędziu.
Natomiast najnowsza zmiana Google Maps powinna od razu spodobać się użytkownikom. O czym mowa? O łączności satelitarnej!
Czy w Google Maps jest łączność satelitarna?
Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie z Google Maps będzie można korzystać nawet w miejscach, gdzie fizycznie nie ma zasięgu internetu. Jak to możliwe? Aplikacja będzie korzystała z łącz satelitarnych – oczywiście tylko wtedy, gdy zezwolimy na takie działanie z poziomu systemu naszego telefonu komórkowego. Funkcjonalność będzie dostępna wraz z aktualizacją Google Maps do wersji v11.125.
Polecany artykuł:
Jakie telefony mają łączność satelitarną?
To ogromna zmiana, na którą od lat czekają użytkownicy smartfonów. Do tej pory z sygnału satelitarnego mogły korzystać wyłącznie specjalne telefony satelitarne. Od dwóch lat zarówno Apple, jak i Huawei oferują swoim użytkownikom usługę wysyłania wiadomości satelitarnych bez możliwości ich odbioru na zasadzie Emergency SOS, czyli wiadomości ratunkowej.
Jak działa łączność satelitarna w Google Maps?
Funkcjonalność Google, która znajdzie zastosowanie w Google Maps idzie o krok dalej. Jak informują branżowe serwisy, dzięki łączności satelitarnej możliwej w najnowszej wersji Androida, będziemy mogli aktualizować nasze położenie raz na 15 minut maksymalnie pięć razy na dzień. Niby nie za dużo, ale i tak to rewelacyjne rozwiązanie w trudno dostępnym terenie leśnym lub górzystym, gdzie brakuje zasięgu komórkowego.