Nie żyje ceniony neurochirurg z Częstochowy. Piotr Przech zmarł po długiej walce z chorobą

2025-07-04 9:32

W wieku 56. lat odszedł Piotr Przech. Ceniony neurochirurg przegrał walkę z chorobą. Piotr Przech przez 30 lat oddawał serce pacjentom, pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP na Parkitce.

Piotr Przech nie żyje

i

Autor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Piotr Przech przegrał walkę z chorobą

Pod koniec czerwca Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie przekazał smutne wieści. W wieku 56. lat odszedł Piotr Przech. Pogrzeb lekarza odbył się 3 lipca.

Personel naszego Szpitala żegna dziś Piotra Przecha. Specjalistę neurochirurga, który w szpitalu na Parkitce pracował przez 30 lat. Zawsze kierował się dobrem Pacjentów oraz środowiska medycznego. Współtworzył OT Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Był też wieloletnim prezesem spółki „Parkitka” - przekazała placówka.

Piotr Przech był personą niezwykle cenioną w środowisku medycznym. Przez 30-lat neurochirurg kierował się przede wszystkim dobrem pacjentów, stawiając ich potrzeby na pierwszym miejscu. - Jest specem Naprawdę "wielki" człowiek. Rzeczowy, konkretny, do końca szczery i uczciwy. Prawdziwie zaangażowany do końca leczenia pacjenta w sposób godny naśladowania - czytamy w jednej z opinii na portalu "Ranking Lekarzy".

Neurochirurg był również aktywny w środowisku medycznym. Był współtwórcą Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, angażując się w poprawę warunków pracy i obronę praw medyków. Potwierdzeniem tych słów był m.in. protest pracowników ochrony zdrowia we wrześniu 2021 roku w Warszawie. Piotr Przech podkreślał wówczas, że służba zdrowia wymaga dofinansowania.

Jesteśmy na manifestacji po to, by pokazać rządzącym, ale również naszym pacjentom, do czego doprowadziło niedofinansowanie ochrony zdrowia. COVID-19 unaocznił pewne rzeczy, a teraz stoimy przed czwartą falą pandemii. Szpitale są pozadłużane, widoczne są braki w różnych grupach zawodowych, wśród lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i osób pracujących w laboratoriach. Praca jest bardzo ciężka, a od lat słyszymy political fiction jak bardzo zwiększono nakłady - mówił wówczas neurochirurg.

Śląsk Radio ESKA Google News