Trwa budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej

i

Autor: Iwona Świetlik

Inwestycje

Nauka przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych - takie ma być Interaktywne Centrum Bajki i Animacji

2023-05-16 13:14

W Bielsku Białej powstaje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji. Obiekt zlokalizowany jest tuż obok legendarnego Studia Filmów Rysunkowych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie można z niego skorzystać.

Widać już ogromne efekty budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO na placu przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Obiekt zlokalizowany jest tuż obok Studia Filmów Rysunkowych.

Jak informuje Urząd Miasta w Bielsku-Białej, Centrum Bajki i Animacji OKO ma być nowoczesnym centrum rozrywki i edukacji proponujące dzieciom i ich rodzicom naukę przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych w połączeniu z interaktywnym muzeum. A to wszystko w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały znane wszystkim seriale animowane m.in. o Reksiu, Bolku i Lolku czy Baltazarze Gąbce. 

Centrum otrzymało nazwę OKO, czyli Obszar Kreacji Obrazu.

- Realizacja OKA przebiega w sposób wzorowy. Testowe otwarcie chcemy przeprowadzić we wrześniu tego roku - wtedy przez OKO przejdą grupy fokusowe i w ankietach odpowiedzą na pytania - co działa tam dobrze, a co trzeba będzie jeszcze dopracować. Po tym, na początku grudnia, budynek mógłby zostać otwarty dla szerokiej publiczności – zapowiada Maciej Chmiel, dyrektor Studia Filmów Rysunkowych. 

Nowy budynek przy ul. Cieszyńskiej jest w stanie surowym. Jednocześnie z pracami budowlanymi, trwają prace z firmą New Amsterdam nad wystawą stałą. Na przełomie czerwca i lipca - do środka wejdą kreatorzy wystawy i zaczną prace nad ekspozycjami.

Pieniądze na inwestycję pochodzą m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z mechanizmu finansowego EOG oraz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, że w Bielskim Studio Filmów Rysunkowych trwa produkcja dwóch nowych seriali i pełnometrażowej animacji. To „Bystre oczka” - serial przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat oraz tych z deficytem wzroku; „Warzywne biuro śledcze” - adresowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, w każdym odcinku antropomorfizowane rośliny w mieście Roślinowo rozwiążą zagadkę kryminalną czy naukową; „Husarz” - ta produkcja przeniesie nas w XVII wiek i opowie o stawaniu się wojownikiem.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/