Żory

i

Autor: UM Żory

Najlepsi fryzjerzy w Polsce

Najlepsi fryzjerzy w Polsce pochodzą z… Żor! Śląskie miasto jest jak stolica fryzjerstwa w Polsce

Stworzone przez nich kolekcje fryzur zdobią okładki najbardziej prestiżowych pism branżowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ich kreatywność i niesamowite umiejętności zachwycają klientów oraz najbardziej wymagających specjalistów branżowych w Polsce i za granicą.

O tym, jak ważne miejsce w polskiej branży fryzjerskiej zajmuje żorska GAAK Akademia Fryzjerska GKD najlepiej świadczy niedawny werdykt jury w najważniejszym w naszym kraju konkursie, czyli Hairdressing Prestige Awards 2023 ESTETICA POLSKA. Akademia GAAK jako pierwsza Akademia w Polsce została laureatem w aż 3 kategoriach.

Żorzanie zostali uznani Akademią Roku, ich kolekcja „WIDE” została wybrana Kolekcją Roku a Alicja Glos-Krawczyk otrzymała tytuł Stylisty Roku, za całościowy dorobek, kolekcje, sukcesy i nagrody branżowe, publikacje w mediach!

Akademia GAAK z Żor to trzy salony fryzjerskie, w których pracują ludzie od wielu lat szkolący się w najlepszych polskich oraz międzynarodowych akademiach. 

„GAAK Akademia & Salon Fryzjerski” „Glos Salon Fryzjerski & Barber” oraz „Salon Fryzjerski Art” to miejsca, w których bardzo wyjątkowo podchodzi się do potrzeb klienta, zwracając uwagę na wszelkie indywidualne cechy wyglądu i preferencje. Akademia to takie „studia wyższe” w dziedzinie fryzjerstwa. W tym samym miejscu uczeni fryzjerstwa są zarówno młodzi jak i zaawansowani stażem fryzjerzy z całej Polski oraz zagranicy na podstawie innowacyjnych technik i technologii, które przywieźliśmy ze szkoleń między innymi z Londynu, Mediolanu i Paryża – mówi fryzjer i edukator Alicja Glos-Krawczyk.

Rozgłos żorskiej Akademii GAAK. Kreatywność i sukcesy na światowym poziomie

Akademię GAAK tworzy trójka szkoleniowców: Natalia Drewniak, Piotr Drewniak i Alicja Glos-Krawczyk. Prowadzą szeroką gamę szkoleń fryzjerskich od strzyżeń, przez koloryzacje i stylizacje po upięcia. Każde szkolenie jest dopasowane indywidualnie do potrzeb kursantów oraz ich umiejętności, a korzystają z nich fryzjerzy z całego kraju oraz z zagranicy.

Poza szkoleniami cała trójka liderów Akademii GAAK tworzy niesamowite kolekcje. Wiele z nich odniosło międzynarodowe sukcesy, odbijając się szerokim echem w branży fryzjerskiej. Jedną z pierwszych była „BELLA REBELIA”, którą Alicja Glos-Krawczyk stworzyła dla hiszpańskiej marki TAHE. Zdjęcia do tej kolekcji wykonane zostały przed Muzeum Ognia oraz w nowoczesnych wnętrzach Muzeum Miejskiego w Żorach. W 2017 roku cała trójka wspólnie stworzyła kolekcję dla Włochów „SIMPLY EVO”. Planem zdjęciowym był tym razem Amerykański Młyn Parowy przy ulicy Rybnickiej, w którym obecnie mieści się żorska Biblioteka. - Nasza ubiegłoroczna kolekcja „WIDE” 2022 teraz nabiera rozgłosu i zaczyna podbijać świat, pojawiła się w czasopismach we Włoszech, Hiszpanii oraz Słowenii, a nawet na okładce w Brazylii – mówi współwłaściciel firmy Oktawian Glos-Krawczyk.

W kwietniu 2023 miała miejsce premiera najnowszej kolekcji Akademii GAAK pn. „AIM”, która już teraz została bardzo dobrze odebrana przez środowisko fryzjerskie i modowe.

- Inspiracją dla nas były lata 90, ale pojawiają się w niej fryzury, które będą popularne w kolejnych sezonach zarówno w Polsce jak i na świecie – mówi Alicja Glos-Krawczyk.