Na pl. Kwiatowym w Katowicach postawiono wielki budzik

i

Autor: UM Katowice

Wiadomości

Na pl. Kwiatowym w Katowicach postawiono wielki budzik. Przypomina o nadchodzących wyborach ​

Katowice włączyły się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich, która odbywa się pod hasłem "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Na pl. Kwiatowym, w centrum miasta, postawiono wielki budzik, który przypomina, że wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne.

Wielki budzik w centrum Katowic. Co symbolizuje?

We wtorek - 3 października - w samo południe na pl. Kwiatowym w Katowicach odbył się specjalny happening z udziałem dyrektora Teatru Korez Mirosława Neinerta zachęcający do udziału w nadchodzących wyborach, które zaplanowano na 15 października. 

Katowice, podobnie jak inne samorządy, włączyły się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich. Odbywa się ona pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. W ramach akcji duży budzik został postawiony w kilku miastach wojewódzkich – m.in. w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. 

- Należy pamiętać, że każdy głos ma znaczenie w budowaniu przyszłości naszej ojczyzny. Dzięki niemu możemy decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających sfer naszego życia - takich jak zdrowie, oświata, działanie naszych miast i wsi. Nie prześpijcie tego. Spotkajmy się 15 października przy urnach. Jeśli zaśpisz - inni wybiorą za ciebie - przyznaje Marcin Krupa, prezydent miasta, cytowany przez Polską Agencję Prasową. 

Ponadto w przejściu podziemnym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach pojawi się mural. Znajdzie się na nim główne hasło kampanii "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Natomiast 8 października w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się "bieg do urny wyborczej".