Mysłovitz będzie świętował 25-lecie swojego najsłynniejszego albumu
"Wieczorami chłopcy wychodzą na ulice". Rzeczywiście, to prawda. W przyszłym roku formacja Myslovitz będzie, w ramach wyjątkowej trasy koncertowej, świętowała 25-lecie wydania swojego najsłynniejszego albumu, czyli "Miłości w czasach popkultury".
Zespół będzie w trakcie koncertów wykonywał w całości płytę z 1999 roku, na której znalazły się takie utwory, jak chociażby "Chłopcy", "Długość dźwięku samotności" czy "Dla ciebie". Setlista, według zapowiedzi, zostanie wzbogacona o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt, w tym najnowszej, zatytułowanej "Wszystkie narkotyki świata", która ukazała się w tym roku na rynku.
Polecany artykuł:
Tak prezentuje się szczegółowa rozpiska koncertowa zespołu Myslovitz:
- 14.02 - Bielsko-Biała / Cavatina
- 29.02 - Łódź / Teatr Muzyczny
- 01.03 - Warszawa / Stodoła
- 02.03 - Lublin / CSK
- 08.03 - Kraków / Studio
- 09.03 - Cieszyn / Teatr im. Adama Mickiewicza
- 15.03 - Katowice / Pałac Młodzieży
- 16.03 - Olsztyn / CEiK
- 18.03 - Rzeszów / Filharmonia
- 21.03 - Bydgoszcz / Filharmonia
- 22.03 - Szczecin / DK Krzemień
- 05.04 - Elbląg / Bibliotek Elbląska
- 06.04 - Poznań / Tama
- 13.04 - Wrocław / A2
- 14.04 - Gdańsk / Stary Maneż
Będzie wznowienie "Miłości w czasach popkultury"
To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów Myslovitz. W 2024 roku na rynku ukaże się wznowienie "Miłości w czasach popkultury" z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza. To dość istotna informacja, gdyż już od lat tej płyty w formie CD nie można dostać normalnie w sklepach. Zostają tylko aukcje, gdzie ceny zarówno pierwszych wydań, jak i reedycji z 2009 roku, są dość wysokie.
Krótka historia zespołu Myslovitz
Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku w Mysłowicach (początkowo działał pod nazwą The Freshman). Grupę założyli: Artur Rojek (śpiew, gitara), Wojciech Powaga (gitara) oraz Jacek (bas) i Wojciech (perkusja) Kuderscy. Trzy lata później na rynku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany po prostu "Myslovitz". W 1996 do składu dołączył natomiast gitarzysta i klawiszowiec – Przemysław Myszor.
W tym składzie, który utrzymał się do 2012 roku, zespół odniósł największe sukcesy. Takie utwory, jak "Długość dźwięku samotności", "Chłopcy" czy "Sprzedawcy marzeń" zna tak naprawdę każdy.
Po odejściu Artura Rojka ze składu zespół nagrał z Michałem Kowalonkiem album "1.577", który ukazał się w 2013 roku. Muzyk odszedł z Myslovitz w 2018 roku. Później przez rok w formacji śpiewał Łukasz Lańczyk. Obecny wokalista Mateusz Parzymięso dołączył do Myslovitz w 2019. "Wszystkie narkotyki świata" to dziesiąty w dorobku zespołu studyjny album.