Motocyklista jechał 127 km/h w obszarze zabudowanym

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Motocyklista jechał 127 km/h w obszarze zabudowanym. Na drogach fala wypadków z udziałem motocykli

2024-05-02 14:28

Pędził przez Pawłów z zawrotną prędkością 127 km/h. Motocyklista został zatrzymany przez policję. Tylko w minionych czterech dniach na drogach w woj. śląskim doszło do trzech śmiertelnych wypadków z udziałem motocykli.

Pirat drogowy na motocyklu. Za brawurę słono zapłacił

Raciborscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 127 km/h. Tym razem na drodze nie doszło do wypadku, ale taka brawurowa jazda często się tak kończy.

Do interwencji doszło na ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie. 26-latek dostał 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 zł. Na trzy miesiące zostało mu także odebrane prawo jazdy.

W cztery dni - trzy śmiertelne wypadki motocyklistów na śląskich drogach

Bilans wypadków z udziałem motocyklistów na drogach w woj. śląskim jest koszmarny. Przypomnijmy, że tylko w ostatnich czterech dniach zginęły aż cztery osoby. 

W poniedziałek, 29 kwietnia w Wodzisławiu Śląskim zginął 25-letni kierowca motocykla - policja ustaliła, że wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust.

Tego samego dnia w Lyskach (pow. rybnicki) doszło do wypadku, w którym motocyklista, na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Na miejscu zginęła 15-letnia pasażerka, 40-letni kierujący pojazdem zmarł w szpitalu. 

We wtorek, 30 kwietnia, 46-letni motocyklista, mieszkaniec Mysłowic,  zderzył się na A4 w Katowicach z osobowym citroenem. Poniósł śmierć na miejscu. 

- Motocyklista w momencie zderzenia jest narażony na duże niebezpieczeństwo - apelują policjanci

Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego - jego maszyna nie posiada pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. W momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą, narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia" - apelują policjanci.

W chwili, gdy do tego dochodzi brawura, przecenianie własnych umiejętności i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, taka jazda kończy się zazwyczaj tragicznie" - czytamy dalej w komunikacie. 

Tylko w okresie od stycznia do końca kwietnia 2024 roku, na śląskich drogach odnotowano 60 wypadków z udziałem kierujących motocyklem, w których śmierć poniosło pięć osób, a 43 zostało rannych. W tym okresie doszło również do 116 kolizji z udziałem motocykli.