Zdjęcia

Mieszkańcy Śląska to wyraziste postacie. Tak wyglądają mężczyźni i kobiety

W województwie śląskim jest 71 miast, w których mieszka prawie 4 mln ludzi. Czy mają cechy wspólne? Zapytaliśmy sztuczną inteligencję, jak wyobraża sobie typowych mieszkańców Katowic, Mysłowic, Częstochowy, Rybnika, Tychów, Zabrza i innych miast. I otrzymaliśmy odpowiedź. Wygenerowane obrazy będą dla wielu zaskoczeniem. Zobaczcie, jak AI widzi mieszkańców i mieszkanki województwa śląskiego,

Województwo śląskie zamieszkuje prawie 4,5 mln ludzi. Większość mieszka w 71 miastach połączonych jednym organizmem administracyjnym, lecz tak naprawdę, różniących się historią, położeniem i architekturą. A przede wszystkim tempem i rytmem życia. Widzi to doskonale sztuczna inteligencja, którą poprosiliśmy o wygenerowanie wizerunków typowych mieszkańców i mieszkanek kilkudziesięciu miast.

Jak wyglądają mieszkańcy województwa śląskiego?

Wygenerowane obrazy pokazują, jak wielkie możliwości drzemią w sztucznej inteligencji. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak wyglądają typowe mieszkanki i mieszkańcy śląskich miast.

Trzeba uczciwie przyznać, że jesteśmy zaskoczeni tym, jak sztuczna inteligencja AI przy pomocy narzędzi DALL-E widzi mieszkańców Katowic, Częstochowy, Tychów, Mysłowic, Jastrzębia Zdroju, Chorzowa, czy innych miast. Chodzi przede wszystkim o rysy twarzy i wiek, ale także ubiór, nakrycie głowy oraz tło, czyli architekturę. Naszym zdaniem właśnie otoczenie, w jakim znajdują się mieszkańcy, niezbyt odpowiada realiom.

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w: