Matty Cash nie pojedzie na Euro. Michał Probierz go nie uwzględni w powołaniach

i

Autor: Archiwum/Super Express Matty Cash nie pojedzie na Euro. Michał Probierz go nie uwzględni w powołaniach

Piłka nożna

Matty Cash nie pojedzie na Euro. Michał Probierz go nie uwzględni w powołaniach

Popularny Matty Cash nie zagra w reprezentacji Polski na Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz nie wyśle mu nawet powołania. Nie zdecydowały o tym jednak względy sportowe. Zawodnik Aston Villi zmaga się obecnie z kontuzją łydki.

Powołania na EURO 20‬24: Matty Cash nie pojedzie

Choć selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz ogłosi powołania na EURO 20‬24 w środę, 29‬ maja, to już dzisiaj wiadomo, że na liście nie znajdzie się zawodnik Aston Villi - Matty Cash. Popularny "Gotówka" przez większą część sezonu był filarem defensywy angielskiego zespołu, a każda nieobecność na boisku była spowodowana kontuzjami. I właśnie kontuzja wykluczyła Casha e zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. 

Uraz, jakiego doznał już jakiś czas temu, jest na tyle poważny, że nie uda mu się wykurować przed rozpoczęciem turnieju. Tym samym ominie go duża, piłkarska impreza. Warto przypomnieć, że Maty Cash znalazł się w kadrze prowadzonej przez Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze, gdzie był podstawowym zawodnikiem i zagrał we wszystkich meczach. 

Łącznie w reprezentacji zagrał 15 razy zdobywając jednego gola w meczu z Holandią w ramach Ligi Narodów. Za kadencji Michała Probierza Matty Cash nie był podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Ostatni mecz rozegrał w marcu w czasie spotkania barażowego z Estonią. W tym spotkaniu zmienił kontuzjowanego Przemysława Frankowskiego i... po 11 minutach sam zszedł z kontuzją.

W Aston Villi natomiast Cash zagrał w 46 meczach zdobywając pięć bramek i notując dwie asysty.

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarza po jednym zdjęciu? Sprawdź się w naszym teście!

Pytanie 1 z 15
Jaki piłkarz jest na zdjęciu?
Piotr Zieliński