Mariusz Kałamaga zastąpił Krzysztofa Dauszkiewicza w Szkle kontaktowym

i

Autor: screen YouTube Mariusz Kałamaga zastąpił Krzysztofa Dauszkiewicza w "Szkle kontaktowym"

Wydarzenia

Mariusz Kałamaga zastąpił Krzysztofa Dauszkiewicza w "Szkle kontaktowym"

Pochodzący z Bytomia kabareciarz Mariusz Kałamaga na stałe będzie komentatorem w programie TVN 24 "Szkło kontaktowe". Zastąpi Krzysztofa Dauszkiewicza, który został odsunięty od programu po kontrowersyjnej wypowiedzi o dziennikarzu Piotrze Jaconiu.

Mariusz Kałamaga debiutuje w "Szkle kontaktowym". Sianecki: "Wypadł całkiem dobrze"

W czwartek 1 czerwca po raz pierwszy w programie TVN 24 pojawił się Mariusz Kałamaga. Był to niejako eksperyment mający pokazać, czy znany satyryk sprawdzi się w roli komentatora wydarzeń politycznych. - Był to eksperyment ze strony pana Mariusza i naszej. Wypadł całkiem dobrze. Myślę, że jest wola kontynuacji tego z obu stron - powiedział portalowi Wirtualne Media Tomasz Sianecki, jeden z prowadzących program. 

Mariusz Kałamaga to bytomianin mocno zaangażowany w życie miasta. Wraz z Jakubem Wesołowskim przez wiele lat organizował w tym mieście Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów. Impreza przyciągała co roku ludzi oraz artystów z całej Polski a sam zamysł był prosty - pokazać, że Bytom to bardzo fajne miasto z fajnymi wydarzeniami. Kałamaga zasłynął z działalności kabaretowej, a potem stand upowej. Zaczynał w kabarecie Łowcy.B, który powstał, kiedy studiował w wydziale zamiejscowym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. 

Grupę opuścił pod koniec 2014 roku. Jeszcze będąc jej członkiem współprowadził program "Piotr Bałtroczyk na żywo". Prowadził również programy rozrywkowe w Polsacie, takie jak: 

  • Just the Two of Us. Tylko nas dwoje
  • Stand up. Zabij mnie śmiechem
  • Śpiewajmy razem. All Together Now 

Od 2015 roku współprowadzi w RMF FM poranny program "Wstawaj. Szkoda dnia". Brał też udział w siódmej edycji programu Tańca z gwiazdami, a od 2021 roku jest współprowadzącym program rozrywkowy "Fort Boyard". 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/