Wiadomości

Luteranie w Szczyrku zbierają piłki na EURO 2024. Otrzymają je dzieci

Społeczność luteran w Szczyrku rozpoczęła kolejną zbiórkę piłek futbolowych. Dary przekazał już prezydent Andrzej Duda. Okazją są zbliżające się Mistrzostw Europy Euro 2024. Piłki otrzymają dzieci podczas nabożeństwa ekumenicznego.

Za niespełna miesiąc rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2024. Luteranie postanowili skorzystać z tej okazji i zorganizować zbiórkę piłek dla dzieci. Akcję wspierają osoby prywatne, instytucje, władze starostwa, a nawet Prezydent Andrzej Duda.

W naszej parafii jest wielu kibiców, w tym tych najmłodszych. W czerwcu, w czasie Euro 2024, odprawię nabożeństwo ekumeniczne, by dziękować Bogu, że po raz kolejny na Starym Kontynencie odbędzie się piłkarski championat. Zbieramy piłki, by podczas niego ofiarować je dzieciom – powiedział w niedzielę ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku.

Duchowny poinformował, że pierwsze futbolówki szczyrkowscy luteranie otrzymali już od prezydenta RP Andrzeja Dudy i starosty bielskiego Andrzeja Płonki.

Zobacz zdjęcia

Mam nadzieję, że najmłodsi - dzięki podarowanym piłkom – odejdą od komputerów i spotkają się na boiskach, by rywalizować z rówieśnikami – mówił ks. Byrt.

Szczyrkowski ksiądz luterański znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i sport. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię. Zimą zbierał i przekazywał potrzebującym sprzęt narciarski, a latem rowery.

Śląskie dyktando QUIZ Sprawdź, czy umiesz pisać po śląsku

Pytanie 1 z 11
Jak napisać po śląsku: Czy Ty się nie wstydzisz opowiadać, że język śląski nie istnieje?
Źródło: Luteranie w Szczyrku zbierają piłki na EURO 2024. Otrzymają je dzieci