Linię autobusową w Pszczynie obsłuży... Disco Life Drink Bar. I to nie będzie imprezowy autobus

i

Autor: Unsplash Linię autobusową w Pszczynie obsłuży... Disco Life Drink Bar. I to nie będzie imprezowy autobus

W tym mieście pasażerów wozić będzie Disco Life Drink Bar. Cała Polska im zazdrości

Powiat Pszczyński rozstrzygnął przetarg na obsługę jednej z linii autobusowych jeżdżących na trasie Pszczyna-Goczałkowice Zdrój- Rudołtowice. Wygrała ją firma transportowa o wdzięcznej nazwie Disco Life Drink Bar.

Disco Life Drink Bar będzie wozić pasażerów na Śląsku

Od 1 stycznia 2023 zmieni się przewoźnik obsługujący trasę linii U4. Obsługuje ona trasę pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami-Zdrojem. Od nowego roku będzie również dojeżdżać do Rudołtowic, gdzie będzie kończyć swój bieg. Do przetargu zgłosiły się cztery podmioty. Rozstrzygnięcie nastąpiło na początku listopada. Najlepszą ofertę złożyła firma transportowa o dość niespotykanej nazwie Disco Life Drink Bar, która złożyła najlepszą ofertę w wysokości 381 260,33 zł brutto. 

Umowa z nowym przewoźnikiem została zawarta na rok i będzie kończyć się z dniem 31 grudnia 2023 roku. 

Disco Life Drink Bar w powiecie pszczyńskim. Co to za firma transportowa?

Właścicielem firmy, która będzie obsługiwać linię U4 jest Zbigniew Czech. Nazwa wzięła się z jego działalności, której początki sięgają lat 90. Wtedy we wsi Mizerów została otwarta dyskoteka właśnie pod nazwą Disco Life Drink Bar. Jej popularność była bardzo duża, jednak był pewien istotny problem dla klientów dyskoteki. Nie mieli jak z niej wrócić do domu.

- Młodzież miała też problem, by się na nią dostać, choć tu sobie jeszcze radzili biorąc np. stopa bądź byli przywożeni przez znajomych. Masakrą było wydostanie się. W końcu Mizerów to była mała wieś, stąd w 93 podjąłem decyzję i kupiłem autobusy, które po imprezie rozwoziły młodzież do okolicznych miejscowości - opowiada Zbigniew Czech dodając, że dziś w miejscu dyskoteki w Mizerowie funkcjonuje jeden z prowadzonych przez niego pubów. 

Sama dyskoteka, jak podkreśla pan Zbigniew, w tamtych latach była bardzo popularna, a ludzie do dziś ją bardzo dobrze wspominają. W ten sposób Zbigniew Czech wszedł też w biznes związany z transportem miejskim i dalekobieżnym. Jego firma organizuje m.in. wyjazdy integracyjne, pielgrzymkowe, zagraniczne czy turystyczno-wycieczkowe. 

Wcześniej Disco Life Drink Bar obsługiwał dla Pszczyny inne połączenia: z Żorami oraz Pawłowicami, ale w tym przypadku współpraca już się zakończyła. Poza linią U4, którą firma pana Zbigniewa będzie obsługiwać od przyszłego roku, Disco Life Drink Bar obsługuje lokalną linię w gminie Suszec oraz organizuje transport osób niepełnosprawnych z Suszca do Pszczyny.