Piłka nożna

Łatwe zwycięstwo GKS Katowice nad Zniczem Pruszków. Goście niewiele mieli do powiedzienia

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że zwycięstwo ze Zniczem Pruszków w Fortuna 1 Lidze przyjdzie katowiczanom tak łatwo. Wynik 3:1 nie oddaje całości meczu, ale pokazuje, że gospodarze mieli w sobotę dobry dzień i nie wypuścili szansy na zdobycie trzech punktów ze swoich rąk.

Kolejne zwycięstwo GKS Katowice

W ostatnich pięciu spotkaniach GKS Katowice  zdobył 12 punktów tylko raz schodząc z boiska pokonanym. Ostatnim meczem zaliczonym do tej miłej statystyki jest sobotnie spotkanie Fortuna 1. Ligi, w którym GKS podejmował u siebie Znicz Pruszków. Faworytem byli gospodarze i nie zawiedli swoich kibiców. Po pierwszej połowie GKS prowadził ze Zniczem 2:0 po bramkach Komora i Jędrycha. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Sebastian Bergier. Honorowego gola dla Znicza Pruszków zdobył z rzutu karnego Mateusz Grudziński.

Zwycięstwo nad Zniczem pozwoliło - przynajmniej na chwilę, wspiąć się na 9. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.