Będzińscy kryminalni zatrzymali trzech oszustów, którzy działali metodą na BLIK

i

Autor: KMP Będzin

Będzin

Kolega nagle prosi Cię o pożyczkę? To mogą być oszuści "na BLIK". Ta trójka oszukała ludzi z całej Polski

W ostatnim czasie w Będzinie policjanci odnotowali zwiększoną liczbę oszustw związanych z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów po wpisaniu kodu BLIK. Ofiary pochodziły z całego kraju. Ustalenie tożsamości sprawców zajęło kilka tygodni, aż w końcu się udało.

Oszuści "na BLIK" zatrzymani przez będzińskich kryminalnych

Pewnego razu uwagę policjanta zwrócił młody mężczyzna, który rozmawiał przez telefon i w międzyczasie dokonał kilku wypłat z bankomatu. Nie dość, że zachowywał się podejrzanie, to jeszcze wyglądem pasował do rysopisu sprawcy.

Gdy został poproszony o wylegitymowanie, 19-latek zaczął się zachowywać bardzo nerwowo. Nic w tym dziwnego, bowiem szybko wyszło na jaw, że wypłacone pieniądze pochodzą z oszustwa. Młody mężczyzna został zatrzymany, a gotówka zabezpieczona.

W toku śledztwa ustalono, że w przestępczym procederze uczestniczyło jeszcze dwóch innych mężczyzn. Jeden z nich mieszkał na terenie województwa opolskiego, a drugi - małopolskiego. 17-latek i 19-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Cała trójka została objęta policyjnym dozorem. Jak podaje będzińska policja, sprawa jest rozwojowa.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że oszuści wykorzystywali komunikatory internetowe, by przejąć kontrolę nad kontami innych osób. Następnie podawali się za swoje ofiary, wysyłali wiadomości do znajomych z prośbą o pożyczkę, a pieniądze wypłacali w bankomatach w całej Polsce.

Policja w Będzinie szuka pokrzywdzonych metodą "na BLIK"

Dotychczas udało się ustalić kilku pokrzywdzonych. Jednak ofiar jest najpewniej znacznie więcej. Dlatego wszyscy oszukani "na BLIK", którzy dotąd nie zgłosili się sprawcy na policję, a wypłata ich pieniędzy miała miejsce w bankomacie przy ul. Królowej Jadwigi w Będzinie, proszeni są o kontakt z KMP w Będzinie. Policjant prowadzący sprawę to aspirant Beniamin Bobrowski, numer telefonu: 887-220-866.