Kiedy otwarcie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu? Wejście bezpłatne, ale nie popływamy

i

Autor: MOSiR Zabrze

Zabrze

Kiedy otwarcie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu? Wejście bezpłatne, ale nie popływamy

2024-06-22 0:08

Wkrótce rozpocznie się sezon letni na zabrzańskim kąpielisku. Na początku do użytku oddana zostanie jedynie mala niecka basenowa. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie możliwa kąpiel w dużym basenie.

Data otwarcia Kąpieliska Leśnego w Zabrzu

Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu, w środę 26 czerwca rozpocznie się sezon letni na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Niestety, nie oznacza to, że będziemy mogli schłodzić się w wodzie. Tego dnia do użytku oddana zostanie jedynie mała niecka basenowa. Na razie nie podano jeszcze daty, od której duży basen będzie czynny.

- Będziemy na bieżąco informować, kiedy duża niecka basenowa będzie gotowa do użytku. Do tego czasu prosimy o nie wchodzenie do niecek aż do ich oficjalnego otwarcia – czytamy w komunikacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Do momentu, aż duża niecka zostanie otwarta, wstęp na teren kąpieliska będzie bezpłatny.

Kąpielisko Leśne będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00, a w soboty i niedziele od 9:00 do 20:00.

Kąpielisko Leśne w Zabrzu znajduje się przy ul. Srebrnej w dzielnicy Maciejów na terenie 22 hektarów. Obiekt wybudowano w 1933 r., a jego historia sięga czasów przedwojennych. Każdego roku teren kąpieliska licznie odwiedzają mieszkańcy Zabrza i okolic. Znajdują się tam dwie niecki basenowe - duży basen ze zjeżdżalnią wodną o 33 tys. m3 oraz mały basen o pojemności 3 tys. m3. Na rozległym terenie przylegającym do kąpieliska znajdują się ścieżki spacerowe, plażowe, boiska rekreacyjne do siatkówki plażowej i piłki nożnej, pole do mini golfa oraz plac zabaw.

Dojazd na kąpielisko możliwy jest dzięki wakacyjnej linii autobusu nr 659. Linia będzie kursować codziennie już od najbliższej soboty.