Katowice: W ostatnim dniu kwarantanny chciał polecieć do Egiptu. Miał pecha, bo pogranicznicy byli czujni

i

Autor: Jolanta Skwaradowska Zdjęcie poglądowe

Katowice: W ostatnim dniu kwarantanny chciał polecieć do Egiptu. Miał pecha, bo pogranicznicy byli czujni

2021-03-17 9:51

Lot do Hurghady okazał dla pewnego mieszkańca województwa podkarpackiego ważniejszy niż kwarantanna. Mężczyzna stawił się na lotnisku Katowice-Airport na odprawie przed czarterowym lotem do Egiptu. Nie został jednak wpuszczony na pokład, ale grożą mu dużo poważniejsze konsekwencje.

W niedzielę, 14 marca mieszkaniec województwa podkarpackiego stawił się do odprawy granicznej samolotu czarterowego lecącego do Hurghady (Egipt). W trakcie czynności służbowych, związanych z odprawą graniczną, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili, że sanepid nałożył na mężczyznę obowiązek odbycia kwarantanny w terminie od 06.03.2021 r. do 15.03.2021 roku. Co oznaczało, że powinien on przebywać w izolacji jeszcze przez co najmniej jeden dzień. Funkcjonariusze straży granicznej nie mieli jednak litości.

- Zgodnie z art. 116 §1a kodeksu wykroczeń mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie go na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną - informuje Szymon Mościcki z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach.

Duda na zakupach. Najlepsze memy. Komentarz Adama Federa [WIDEO].