Jechał wężykiem, w kłopoty wpadł migiem. Żywiecka policja nie miała litości

Uwagę świadków zdarzenia zwrócił nietypowy sposób jazdy kierowcy renault. Zamiast jechać prosto przed siebie, jechał od lewej do prawej strony jezdni.

Policja
Autor: Pixabay.com

Kilka dni przed świętami dyżurny żywieckiej komendy odebrał telefon w sprawie kierowcy, który jechał renault przez Międzybrodzie Bialskie. Jego tor jazdy wskazywał jasno, że jest pijany. Na miejsce pojechali policjanci z komisariatu w Gilowicach i już po kilku minutach zauważyli wskazany samochód na drodze.

39-letni kierowca został zatrzymany do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna i kara nawet 2 lat więzienia.

Przy okazji tego zdarzenia śląska policja przypomina, że prowadząc samochód pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców - mówi asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Śląsk Radio ESKA Google News
Quiz o znakach drogowych. Jeśli masz prawo jazdy, wstyd nie znać odpowiedzi!
Pytanie 1 z 12
Co oznacza ten znak drogowy?
znaki drogowe