Zakochana para na Śląsku

i

Autor: pixabay

Quiz miłosny

Jak się mówi kocham Cię po śląsku? QUIZ Śląski słownik miłosny

Na Śląsku wyznać miłość można na wiele sposobów. Jak się mówi po śląsku: Kocham Cię? "Przoć", "mieć rod", "miyłować" - w ten sposób Ślązacy mówią o kochaniu. Gdy śląski chłopak wyznaje swoje uczucie śląskiej dziewczynie, to jest to wielka sprawa, bo tutaj "mynij się godo, a wiyncyj robi". Słowa ze śląskiego słownika miłosnego wypada znać.

Kocham Cię po śląsku QUIZ

Jak pięknie mówić o miłości? Ślązacy mogą mieć z tym pewien problem, bo na Śląsku mynij sie godo, a wiyncyj robi. Ale powiedzieć, że śląski słownik miłosny jest ubogi, to też nieprawda. Jednak wszyscy tutaj wiedzą, że gdy chłopak coś czuje do dziewczyny, to mówi to wprost:

Frelko, wiysz jako Ci pszaja

Dyć niy po to coby bajać.

I sprawa załatwiona. Mimo to przygotowaliśmy quiz o śląskich słowach o miłości. Przyda się na Walentynki, Dzień Kobiet, urodziny, imieniny. Dowiecie się z niego: jak po śląsku się mówi kocham Cię, jak się umówić na randkę po śląsku i jak się do niej przygotować.

Zdobycie kompletu 14 punktów jest celem tego quizu

Jak się mówi kocham Cię po śląsku? QUIZ Śląski słownik miłosny

Pytanie 1 z 14
Jak się mówi po śląsku kocham Cię

Gdy już rozwiążesz quiz o miłości po śląsku, podziel się wynikiem na Facebooku i napisz komentarz. Zachęć znajomych do zabawy i poznania śląskich słów o kochaniu.