Elektryczne hulajnogi opanowały Śląsk

i

Autor: Wikipedia, CC, 2010 Elektryczne hulajnogi opanowały Śląsk

Hulajnogi i skutery elektryczne w Katowicach, Sosnowcu i Gliwicach [CENY]

2019-10-30 16:07

Hulajnogi i skutery elektryczne to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Są szybsze niż piesze wędrówki i zdecydowanie bardziej ekologiczne niż samochód czy komunikacja miejska. Co istotne, jazda na hulajnodze elektrycznej czy skuterze pozwoli nam uniknąć stania w korku. Z elektrycznych hulajnóg i skuterów możemy skorzystać m.in. w Katowicach, Gliwicach czy Sosnowcu.

Hulajnogi elektryczne 

W Gliwicach, Sosnowcu i Katowicach pojazdy dostarcza blinkee.city. Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2,5 zł opłaty startowej, a następnie 49 gr za każdą minutę jazdy. Cena za postój to 9 gr za minutę. Blinkee.city oferuje także wypożyczenie skuterów elektrycznych - 69 groszy za minutę jazdy.

Jak korzystać?

Żeby skorzystać z elektrycznej hulajnogi, należy pobrać aplikację blinkee.city. Jest dostępna zarówno na telefony z systemem IOS, jak i Android. Następnie trzeba podpiąć pod aplikację kartę płatniczą i wybrać pojazd. Żeby z niego skorzystać wystarczy zeskanować kod QR - hulajnoga automatycznie się uruchomi. Kiedy dojedziemy do celu, wystarczy zaparkować pojazd i kliknąć w aplikacji  „zakończ”.

Należy pamiętać, żeby zaparkować hulajnogę w wyznaczonej strefie. Jej granice znajdziesz na wirtualnej mapie dostępnej w aplikacji. Po każdym dniu pojazdy są zabierane przez operatora, ładowane i ponownie rozstawiane w różnych częściach miasta. 

Skutery elektryczne 

Ten sam operator (blinkee.city) umożliwia także wypożyczenie skutera elektrycznego. Zmienia się jednak cena wypożyczenia - 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. Przed jazdą należy też załączyć w aplikacji zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. Do każdego skutera dołączony jest kask i nakładka higieniczna.

Z kolei w Gliwicach można skorzystać ze skuterów Hop.City. Cena jest konkurencyjna, bo za minutę jazdy należy zapłacić 49 groszy. Należy doliczyć 2 zł opłaty początkowej.  Co ciekawe, w przypadku korzystania ze skuterów Hop.City nie zawsze musimy mieć prawo jazdy. Osoby, które urodziły się przed 19 stycznia 1995 r. muszą mieć wyłącznie dowód osobisty.