Portfel

i

Autor: Unsplash.com

Bielsko-Biała

Grupka chłopców okradła dorosłego w centrum miasta. To nie był ich pierwszy wybryk

Okazja czyni złodzieja, czego najlepszym dowodem jest sytuacja, która wydarzyła się w minioną niedzielę w Bielsku-Białej. Tuż przed północą pewien mieszkaniec ruszył na ul. Dmowskiego, żeby skorzystać z bankomatu. Stanął nieopodal maszyny i wyjął z kieszeni portfel. To był błąd.

Mężczyznę zauważyła grupka młodych mężczyzn, którzy postanowili skorzystać z okazji, jaka ukazała się ich oczom. Podbiegli w jego stronę i wyrwali mu portfel prosto z ręki, po czym uciekli w nieznanym kierunku. Zszokowany mężczyzna zadzwonił na policję, a po chwili na miejsce zdarzenia przyjechał patrol.

Dzięki nagraniom z monitoringu szybko udało się ustalić wizerunki podejrzanych, a dalej sprawa potoczyła się już z górki. Policja zatrzymała wszystkich trzech sprawców. Okazało się, że dwóch z nich to nieletni mieszkańcy Bielska-Białej, a trzeci to 19-latek z Tarnowskich Gór.

Najstarszego z trójki przestępców po kilku godzinach zwolniono do domu. Z kolei 14- i 15-latek zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego pod zarzutem kradzieży szczególnie zuchwałej. Przy okazji wyszło na jaw, że chłopcy już wcześniej dopuszczali się podobnych czynów. Decyzją sądu trafili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/