Groźny wypadek na DK81. Kierowca na czerwonym wjechał na skrzyżowanie

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu DK 81 i ul. Żorskiej w Orzeszu Woszczycach. Zderzyły się dwa samochody. Kierowca wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. W wyniku silnego uderzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Policja szuka świadków wypadku.

Wypadek na skrzyżowaniu DK81 z Ul. Zorską w Orzeszu Woszczycach wyglądał bardzo groźnie. Samochody zderzyły się w piątek tuż przed godz. 18. Dwie osoby z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala, Samochody są zniszczone. Policja nie ustaliła jeszcze, kto ponosi winę za spowodowanie wypadku.

- Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jednak na podstawie dotychczas zebranych informacji nie jesteśmy w stanie ustalić, kto jest sprawcą - mówi mł. asp. Ewa Sikora, oficer prasowy KPP Mikołów, cytowana przez Gazetę Łaziską.

Groźny wypadek samochodów na trasie DK 81

Zobacz zdjęcia dzięki uprzejmości 112tychy

Jak doszło do wypadku na DK 81?

Kierujący lexusem 73-letni mieszkaniec Sosnowca jechał trasą DK81 w kierunku Wisły. Właśnie wjeżdżał na skrzyżowanie, gdy zderzył się z suzuki, którym kierował 82-letni mieszkaniec Orzesza. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby. Kierowca suzuki i pasażerka lexusa zostali przetransportowani do szpitala.

Policja do tej pory nie ustaliła, kto zawinił. W związku z tym zwraca się do świadków zdarzenia o kontakt z mikołowską jednostką policji. Całodobowy kontakt do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie – 47 855 82 55, 47 855 82 00.