Tychy zimą na archiwalnych zdjęciach
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Honoraty.
Na zdjęciu liczne dzieci podczas zabawy na sankach na jednej z górek między blokami na osiedlu H. Tytuł odautorski „Zima”.
Tychy zimą w czasach PRL-u
Dwójka dzieci podczas zimowej zabawy w sąsiedztwie domu jednorodzinnego przy dawnej ulicy Sublańskiej. W oddali wysokie wielokondygnacyjne budynki mieszkalne na osiedlu H przy ulicy Żwakowskiej. Tytuł odautorski „Zimowa zabawa”.
Osiedle B w Tychach
Osiedle B, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, al. A–B, al. ZMP.
Budynek Teatru Małego, widok od ulicy Mariana Buczka (obecnie Krzysztofa Kamila Bocheńskiego). Widoczny dziedziniec oraz ściana tylna budynku ze schodami na piętro, od ulicy wejście do kawiarni Teatralnej. Na ulicy samochód osobowy pogotowia ratunkowego marki Warszawa M-20.
Osiedle B w Tychach
Osiedle B, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, al. A–B, al. ZMP.
Widok od frontu na budynek Teatru Małego. Niski, przeszklony budynek, w części środkowej podparty słupami tworzącymi podcienie z przejściem na dziedziniec. Obiekt widowni i scena wbudowane w prawe skrzydło przeszklonej części budynku, w lewym skrzydle mieściła się kawiarnia Teatralna.
Stare Tychy
Stare Tychy, ul. Henryka Sienkiewicza.
Widok na osiemnastowieczny kościół św. Marii Magdaleny i fragment najstarszej zabudowy w Tychach. Na chodniku grupa ludzi stoi na przystanku autobusowym. Zdjęcie wykonane zimą.
Stare Tychy
Stare Tychy, ul. Henryka Sienkiewicza.
Fragment najstarszej zabudowy w Tychach przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Po prawej stronie widać jednopiętrowy budynek z mieszkaniami na pierwszym piętrze i sklepikami na parterze.
Osiedle F w Tychach
Osiedle F, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Małgorzaty Fornalskiej.
Mężczyzna patrzy w kierunku dziewięciopiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Oskara Langego (obecnie Hanny i Kazimierza Wejchertów). Po lewej stronie fragment ulicy Małgorzaty Fornalskiej (obecnie kardynała Stefana Wyszyńskiego) z czteropiętrowym budynkiem mieszkalnym i pawilonem handlowy Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem.
Osiedle E w Tychach
Osiedle E, ul. Elfów 56.
Dzieci podczas jazdy na sankach w ogródku jordanowskim przy pawilonie świetlicy dziecięcej (obecnie Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach). Za pawilonem wysokie bloki mieszkalne przy ul. Elfów na osiedlu E.
Osiedle G w Tychach
Osiedle G, al. Niepodległości 230, al. Paprocańska, al. Rewolucji Październikowej.
Budynek Powiatowej Komendy i Miejskiej Komendy Straży Pożarnych w stanie surowym. Został wzniesiony na terenie projektowanego osiedla G i oddany do użytku w 1965 roku, obecnie mieści się tam siedziba Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Tychy zimą w czasach PRL-u
Ośnieżone przestrzenie między budynkami w miasteczku barakowym – hotelu dla robotników budujących osiedla A, B i C. W głębi widoczne budynki mieszkalne przy ulicy Wojska Polskiego na osiedlu A. Tymczasowe miasteczko utworzono z baraków ustawionych wzdłuż Potoku Browarnianego. W miasteczku mieściła się sala klubowa oraz kino Budowniczy. Baraki zostały ostatecznie rozebrane około 1966 roku, a w ich miejscu wzniesiono gmach Zakładu Elektroniki Górniczej.
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Zdzisława Hierowskiego, ul. Władysława Broniewskiego.
Na pierwszym planie wielokondygnacyjne budynki mieszkalne na osiedlu H4, w tle zabudowania przy ulicy Mikołaja Kopernika. Widok na południe od ulicy Zdzisława Hierowskiego. Zdjęcie wykonane zimą. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski „Moje osiedle IV”.
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Zdzisława Hierowskiego, ul. Władysława Broniewskiego.
Boczne elewacje wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych na osiedlu H4. Zdjęcie wykonane zimą. Widok na południe od ulicy Zdzisława Hierowskiego. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski „Moje osiedle III”.
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Zdzisława Hierowskiego, ul. Władysława Broniewskiego.
Na pierwszym planie elewacja wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, w tle dalsze zabudowania tego typu. Pomiędzy budynkami na osiedlu H4 jedzie mężczyzna na rowerze. Widok na południe od ulicy Zdzisława Hierowskiego. Zdjęcie wykonane zimą. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski „Moje osiedle II”.
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Zdzisława Hierowskiego, ul. Władysława Broniewskiego.
Kobieta idzie wydeptaną w śniegu ścieżką w kierunku jednego z wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych na osiedlu H4. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski „Moje osiedle I”.
Osiedle H w Tychach
Osiedle H, ul. Hubala.
Na pierwszym planie znajdują się trzy metalowe huśtawki, tworzące plac zabaw na osiedlu H4. W tle widać wielopiętrowy budynek mieszkalny, częściowo we mgle. Zdjęcie wykonane zimą. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski "Hustawki".