Festiwal Pierogów Świata 2023 w Katowicach. Spróbujecie tych pyszności?

i

Autor: Festiwal Pierogów Świata/Facebook

Imprezy

Festiwal Pierogów Świata. W Katowicach spotkają się miłośnicy kuchni i wielu kultur

2023-05-25 20:10

Pierogi to jedne z najbardziej uwielbianych potraw. A co region, to z innym farszem i dodatkami. Więcej, co kraj to inny sposób przyrządzania. Od 26 do 28 maja 2023 r. w Katowicach będzie można skosztować pierogów z najróżniejszych zakątków świata.

Gruzińskie chinkali, koreańskie mandu, a może tradycyjne, polskie pierogi? Na Festiwalu Pierogów Świata w Katowicach każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza odbędzie się od 26 do 28 maja na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich w Katowicach.

Będą gruzińskie chinkali z nadzieniem mięsnym, koreańskie mandu z wieprzowiną, grzybami mun, makaronem sojowym i kapustą pekińską, włoskie calzone z nadzieniem serowym, warzywnym lub mięsnym, a nawet przysmak z dalekich Indii - samos - pierożki smażone w głębokim tłuszczu, z wybranym nadzieniem. Nie zabraknie również pierogów dla miłośników polskiej kuchni - tradycyjnych ruskich czy z serem. 

Różnorodność smaków, kształtów, doznań, na pewno skusi niejednego smakosza. Festiwal Pierogów Świata odbędzie się na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich przed Galerią Katowicką. W piątek i sobotę od 11 do 21, w niedzielę od 11 do 20. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/