Co to jest Festiwal Empatii w Dąbrowie Górniczej?
Festiwal Empatii to wydarzenie społeczno-edukacyjne, które ma na celu zwrócić uwagę na wykluczenie i stygmatyzację społeczną na wielu płaszczyznach. Pomysłodawcami festiwalu byli młodzi dąbrowianie zrzeszeni w grupie "Młoda Dąbrowa". Dziś jego organizacją zajmuje się stowarzyszenie "Dąbrowelove". Wydarzenie niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej.
Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu Empatii w Dąbrowie Górniczej

Wydarzenia poprzedzające Festiwal Empatii - lista
Tegoroczna, piąta edycja przybierze nową formułę. Oprócz głównego Festiwalu Empatii, który zaplanowano na 7 czerwca organizatorzy przygotowali cztery wydarzenia poprzedzające. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 31 marca. Poniżej prezentujemy program wydarzeń poprzedzających 5. Festiwal Empatii w Dąbrowie Górniczej:
- 31 marca, godz. 16:00 – Warsztaty o zdrowiu psychicznym. Spotkanie organizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się, jak zadbać o swój dobrostan
- 24 kwietnia, godz. 17:00, Pałac Kultury Zagłębia – Kino queerowe i dyskusja po seansie. Organizatorzy zapraszają na pokaz filmu „My Dwie”, po którym odbędzie się rozmowa o tematyce queerowej. Wydarzenie organizowane we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii, Out Film, Pałacem Kultury Zagłębia oraz Kinem Kadr.
- 7 maja, godz. 16:00 – Warsztaty kreatywne. Organizowane wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej i Młodzieżową Radą Miejską. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia siebie poprzez sztukę
- 29 maja, godz. 17:00, Fabryka Pełna Życia – Warsztaty międzypokoleniowe. Współorganizowane z Radą Seniorów w Dąbrowie Górniczej i Młodzieżową Radą Miejską. To przestrzeń integracji i budowania międzypokoleniowych więzi.
Festiwal Empatii w Dąbrowie Górniczej. Kiedy, gdzie, jakie atrakcje?
Festiwal Empatii odbędzie się w sobotę, 7 czerwca w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Poniżej prezentujemy listę atrakcji:
- Strefa żywych książek i warsztatów – miejsce dyskusji, edukacji i inspirujących rozmów. Żywe książki to spotkania z osobami, które doświadczyły wykluczenia społecznego lub stygmatyzacji.
- Strefa organizacji pozarządowych – przestrzeń wystawiennicza dla organizacji działających na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji, wykluczeniom społecznym i stygmatyzacji.
- Strefa artystyczna – przestrzeń kreatywności, działań artystycznych i empatycznych.