Ewa Swoboda jak lalka Barbie. Dosłownie. Ślązaczka wśród najlepszych sportsmenek świata

i

Autor: Archowum/Ewa Swoboda, Instagram Ewa Swoboda jak lalka Barbie. Dosłownie. Ślązaczka wśród najlepszych sportsmenek świata

Sport

Ewa Swoboda jak lalka Barbie. Dosłownie. Ślązaczka wśród najlepszych sportsmenek świata

W takiej roli Ewy Swobody jeszcze nie widzieliście. Pochodząca z Żor sportsmenka właśnie dostała swoją własną... lalkę Barbie. Poza nią swoje lalki otrzymały m.in. Venus Williams i Federica Pellegrini.

Ewa Swoboda została lalką Barbie

Ewa Swoboda to jedna z najpopularniejszych sportsmenek nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Za popularnością idą również sukcesy. W swojej karierze zdobyła m.in. srebro na mistrzostwach Europy w sztafecie 4x100 metrów, złoto na igrzyskach w biegu na 100 metrów czy złoto w halowych mistrzostwach Europy w biegu na 60 metrów. Teraz sprinterka z Żor przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu. Z tej okazji spotkało ją ogromne wyróżnienie. Firma Mattel, która stworzyła lalki Barbie, przekazała Ewie Swobocie... lalkę Barbie. Ale nie byle jaką, bo to wypisz wymaluj Ewa Swoboda ale w miniaturowej wersji. 

Mattel wyróżnia wielkie sportsmenki

Ewa Swoboda nie jest jedyną sportsmenką, która otrzymała od firmy Mattel swoją lalkę Barbie. Łącznie trafiły one w ręce dziewięciu kobiet, które zyskały ogromne uznanie w świecie sportu. Są to:

  • Venus Williams (tenis)
  • Mary Fowler (piłka nożna)
  • Christine Sinclair (piłka nożna)
  • Estelle Mossely (boks)
  • Susana Rodriguez (paratriathlon)
  • Federica Pellegrini (pływanie)
  • Rebeca Andrade (gimnastyka sportowa)
  • Alexa Moreno (gimnastyka sportowa)

Powód takiego wyróżnienia jest nie byle jaki. Mattel chciał w ten sposób podkreślić wielką rolę, jaką w świecie sportu pełnią kobiety. Wszystkie sportsmenki, które wybrali, stanowią według nich wzór do naśladowania. 

Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja - jedyny taki egzemplarz na Świecie - cieszy się Ewa Swoboda na swoim Instagramie. 

Ile wiesz o najpopularniejszych polskich sportowcach? Tylko ekspert rozwiąże ten quiz

Pytanie 1 z 8
Z jakiego klubu Robert Lewandowski trafił do Bundesligi?