Kino letnie

Do Dąbrowy Górniczej powróciło bezpłatne kino letnie. Co będzie grane w ramach plenerowych seansów?

2024-07-13 0:11

W wybrane wakacyjne soboty w Dąbrowie Górniczej będą odbywać się plenerowe seanse filmowe. W ramach tegorocznego kina letniego będziemy mogli zobaczyć zarówno produkcje z ostatnich lat, jak i klasyki światowego kina.

Seanse filmowe pod chmurką w Dąbrowie Górniczej

Kino letnie powróciło do Dąbrowy Górniczej. W wybrane wakacyjne soboty na terenie miasta będą odbywać się plenerowe seanse filmowe. Na pierwszy ogień wyświetlona została komedia "Masz ci los" na placu przy Domu Kultury Ząbkowice, a następnie wydarzenie przeniosło się na teren Fabryki Pełnej Życia z pokazem filmu, który swoją premierę miał całkiem niedawno - "Barbie".

Wydarzenie jest organizowane w ramach Akcji Lato. Plenerowe kino gościło przez lata w różnych dzielnicach Dąbrowy Górniczej, w Parku Zielona, w Parku Hallera, a od kilku lat stacjonuje na terenie Fabryki Pełnej Życia. Wstęp na seanse jest bezpłatny, jednak warto wziąć ze sobą koc, bo noce mogą bywać chłodne, oraz coś do siedzenia, ponieważ chętnych na plenerowe seanse nie brakuje.

Kino letnie w Dąbrowie Górniczej - co będzie grane?

Przed nami jeszcze cztery letnie seanse pod chmurką przy Fabryce Pełnej Życia. Będziemy mieć okazję, aby zobaczyć dwie nieme produkcje z muzyką na żywo, czarną komedię oraz komedie z elementami sci-fi.

13 lipca o godzinie 21:30 wyświetlony zostanie amerykański niemy thriller z 1927 roku „Lokator”. Seans odbędzie się z muzyką na żywo zespołu The Washing Machine.

Tydzień później, 20 lipca o godzinie 21:30, przed dąbrowską publicznością wyświetlona zostanie czarna komedia z 2023 roku „Dream Scenario”.

10 sierpnia o godzinie 21:00 odbędzie się pokaz filmu z pogranicza gatunków komedii i sci-fi „Wszystko wszędzie naraz”. Film swoja premierę miał w 2022 roku.

Ostatni plenerowy seans odbędzie się 17 sierpnia. O godzinie 21:00 wyświetlony zostanie niemiecki niemy film z gatunku sci-fi „Metropolis”. Seans produkcji z 1927 roku odbędzie się przy akompaniamencie muzyki na żywo zespołu Czerwie.

W przypadku złych warunków atmosferycznych seanse mogą zostać przeniesione do sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.