Kibice podczas meczu Mecz GKS Katowice - Jagiellonia Białystok

Autor: PHOTO ART SERVICE

Beniaminek pokonał mistrza Polski. GKS Katowice wygrywa u siebie 3:1 z Jagiellonią Białystok

W niedzielę 25 sierpnia na stadionie przy ul. Bukowej GKS zmierzył się z Jagiellonią Białystok. Ku uciesze żółto-zielono-czarnych kibiców, beniaminek Ekstraklasy pokonał mistrzów Polski. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Zobacz zdjęcia z boiska i z trybun.

Kibice na Bukowej podczas meczu GKS-u z Jagiellonią

Niedzielny mecz odbył się w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarzem byli piłkarze GKS-u Katowice, który jeszcze na starym stadionie przy ul. Bukowej podjął Jagiellonię Białystok. Rywalizację beniaminka z mistrzami Polski obserwowało z trybun ponad 6 tys. widzów.

Choć kibiców nie było wielu, stanęli na wysokości zadania. Trybuny wypełniło morze żółto-zielono-czarnych szalików, a każda świetna akcja GieKSy była witana okrzykami i oklaskami. Nieprzerwany doping unosił się nad stadionem, dodając otuchy piłkarzom, którzy zgarnęli mistrzom Polski zwycięstwo sprzed nosa.

Zobacz zdjęcia z trybun podczas meczu GKS Katowice - Jagiellonia Białystok.

Świetne bramki Błąda, Kowalczyka i Repki

Piłkarze GieKSy od początku grali na wysokim poziomie i wykorzystywali wszystkie możliwe błędy przeciwnika. Już w drugiej minucie spotkania padł pierwszy gol w wykonaniu Adriana Błąda.

Zaskoczona Jagiellonia postanowiła odbić piłeczkę, przypuszczając atak za atakiem, aż Afimico Pululu trafił bramkę w 18. minucie.

Dopiero po przerwie gospodarzom udało się objąć prowadzenie. W 73. minucie przewagę dla GKS-u wywalczył Mateusz Kowalczyk, a w doliczonym czasie drugiej połowy trzeciego gola trafił Oskar Repka (90+7).

Zobacz zdjęcia z meczu GKS Katowice - Jagiellonia Białystok.

Szczegóły meczu GKS Katowice - Jagiellonia Białystok

Bramki: 1:0 Adrian Błąd (2), 1:1 Afimico Pululu (18), 2:1 Mateusz Kowalczyk (73), 3:1 Oskar Repka (90+7).Żółta kartka - GKS Katowice: Mateusz Kowalczyk, Adam Zrelak. Jagiellonia Białystok: Lamine Diaby-Fadiga.Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 6 690.

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz - Alan Czerwiński (22. Marcin Wasielewski), Mateusz Kowalczyk (81. Sebastian Milewski), Oskar Repka, Bartosz Nowak (46. Borja Galan), Grzegorz Rogala (81. Mateusz Marzec) - Adrian Błąd (88. Jakub Arak), Adam Zrelak.Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek (66. Tomas Silva), Jetmir Haliti, Mateusz Skrzypczak, Joao Moutinho - Kristoffer Hansen (74. Miki Villar), Nene (56. Marcin Listkowski), Jesus Imaz, Jarosław Kubicki (46. Aurelien Nguiamba), Darko Churlinov - Afimico Pululu (56. Lamine Diaby-Fadiga). (PAP)