Beboki

i

Autor: Beboki z Katowic (fanpage) - Grzegorz Chudy

Beboki z Katowic

Beboki z Katowic dorobiły się własnej książki. Już wkrótce premiera albumu "Bebok w wielkim mieście"

Beboki to małe, kudłate stwory ze Śląska, które porywają i karzą niegrzeczne dzieci. Tak przynajmniej zwykło się myśleć, choć tak naprawdę beboki tylko udają straszne, żeby ludzie dali im spokój. W rzeczywistości są do nas bardzo podobne, mają takie same pasje, przywary i zalety. Już wkrótce pojawi się okazja, by jeszcze lepiej poznać te fascynujące stworki. Wszystko dzięki albumowi "Bebok w wielkim mieście", nad którym pracuje Grzegorz Chudy - artysta z Nikiszowca i ojciec chrzestny katowickich beboków.

"Bebok w wielkim mieście". Kiedy album trafi do sprzedaży? 

Katowickie beboki dorobiły się własnego albumu! Ich twórca, artysta Grzegorz Chudy z Nikiszowca, stworzył książkę poświęconą kudłatym, śląskim stworkom.

Akwarelowy album będzie nosił tytuł "Bebok w wielkim mieście". Całość została napisana w języku śląskim i powstała we współpracy z ekspertami. Nad jakością tekstu czuwali Waldemar Cichoń (autor opowiadań o przygodach kota Cukierka) oraz Grzegorz Kulik (tłumacz, który przełożył na śląski m.in. książkę .R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem").

"Teraz moja niezastąpiona żona Ola zajmuje się projektem graficznym i składem a wszystko po to, żeby jesienią album mógł zagościć na Waszych półkach" - zapowiedział Grzegorz Chudy.

Książka ma trafić do sprzedaży jesienią. 

Beboki w Katowicach. Gdzie są beboki i jak się nazywają? 

W Katowicach żyje rodzinka 21 beboków i ciągle ich przybywa. Pilnują bezpieczeństwa mieszkańców, odpoczywają, uprawiają sport i witają turystów. Gdzie można znaleźć katowickie beboki i jak się nazywają? Tego dowiesz się z naszej galerii*. 

*Niestety, ale jednego beboka, Szpehroka, który pilnuje wejścia do Śląskiego Centrum Zabezpieczeń, nie udało nam się uchwycić na zdjęciu. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/