Awantura na autostradzie A4
Dwóch kierowców pobiło się na autostradzie A4 w Katowicach. Do zdarzenia doszło dosłownie naprzeciwko siedziby Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Kierowcy auta wyskoczył z samochodu i rzucił się na taksówkarza. Obaj panowie na ruchliwej drodze chcieli sobie wymierzyć sprawiedliwość. Doszło do rękoczynów i wyzwisk.
Kierowca pobił się z taksówkarzem na autostradzie
Całe zajście trwało niespełna minutę, jednak zostało zarejestrowane przez kamerkę jednego z uczestników ruchu. Jadąc około 90 km/h w stronę Krakowa w pewnym momencie zmuszony został do gwałtownego hamowania. Na prawym pasie czteropasmowej autostrady stały dwa samochody, a wokół nich biegali ludzie.
Po chwili hamował także inny samochód na kolejnym pasie. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo w każdej chwili krewcy kierowcy mogli zostać potrąceni.
Na dodatek zarówno z pierwszego samochodu, jak i z taksówki zaczęli wychodzić kolejni ludzie. Na szczęście po kilku mocnych słowach wsiedli do aut i odjechali.
Jak informuje policja, żadne zgłoszenie o tego typu sprawie nie trafiło do dyżurnego oficera. Teraz, gdy sprawa wyszła na jaw, z całą pewnością policjanci ustalą sprawców awantury na autostradzie i odpowiedzą oni za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Co grozi za stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym
O niezachowaniu należytej ostrożności na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mówi artykuł 86 kodeksu wykroczeń.
Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- § 1 Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
- § 1a Jeżeli następstwem wykroczenia, o którym mowa w § 1, jest spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia innej osoby, sprawca podlega karze grzywny w wysokości nie niższej niż 1500 złotych.
- § 2 Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.
- § 3 W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.