Kopalnia Pniówek

i

Autor: Marcin Tomalka/SUPER EXPRESS Kopalnia Pniówek

Andrzej Duda weźmie udział w Barbórce w KWK „Pniówek”. Pojawi się też abp Wiktor Skworc

Prezydent RP Andrzej Duda i metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wezmą udział w uroczystościach barbórkowych w KWK „Pniówek”. Zaproszeni są pracownicy wraz z rodzinami.

W Pawłowicach, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, w niedzielę 4 grudnia 2022 r., o godzinie 13.00 odbędzie się uroczysta msza pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca. We mszy weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda.

Zarząd JSW S.A. oraz Dyrekcja KWK "Pniówek" zapraszają wszystkich pracowników z rodzinami do udziału w uroczystościach barbórkowych KWK "Pniówek” – zapraszają pracownicy JSW S. A.

Program uroczystości:

  • 11:30 Modlitwa przy figurze św. Barbary w obecności księży
  • 12:00 Przemarsz do Kościoła Podwyższenia Krzyża w Osiedlu Pawłowicach
  • 13:00 Msza święta transmitowana w TVP Polonia i TVP3 Katowice

Katastrofa w kopalni Pniówek

Przypomnijmy, że 20 kwietnia 2022 r. w wyniku serii około 20 wybuchów metanu życie w kopalni Pniówek straciło 9 górników i 7 ratowników górniczych, którzy po pierwszym wybuchu ruszyli z pomocą poszkodowanym. Część z nich zostało za trzema tamami, które po katastrofie odgrodziły rejon pożaru od pozostałych wyrobisk. Dotychczas odbyły się cztery posiedzenia komisji wyjaśniającej przyczyny i okoliczności katastrofy. Niezależne postępowania prowadzą także Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku oraz prokuratura.