Adrian Franc z Częstochowy na podium mistrzostw świata we freestyle football. Zdobył kolejny brązowy medal

Autor: Grzegorz Sieradzki/Facebook

Wiadomości

Adrian Franc z Częstochowy na podium mistrzostw świata we freestyle footballu. Zdobył kolejny brązowy medal

Pochodzący z Częstochowy Adrian Franc świetnie zaprezentował się podczas tegorocznych zawodów World Open Freestyle Football Championships Super Ball 2024. Częstochowianin po raz kolejny stanął na podium i zajął trzecie miejsce w kategorii Routine.

Częstochowianin z brązowym medalem

Zawody World Open Freestyle Football Championships Super Ball 2024 odbyły się w dniach od 18 do 25 sierpnia w Libercu w Czechach. Do rywalizacji stanęło blisko 270 zawodników z ponad 44 krajów, którzy zmierzyli się w łącznie 8 kategoriach sportowych. Freestyle Football to dyscyplina, która polega na wykonywaniu tricków z piłką nożną. Elementy techniki piłkarskiej łączone są tam z tańcem i akrobacjami.

Częstochowianin Adrian Franc zajął trzecie miejsce w kategorii Routine (Show) polegającej na indywidualnym pokazie swoich umiejętności przy akompaniamencie muzyki. W pierwszym etapie rywalizacji zawodnicy musieli przygotować dwuminutowy układ, a pięciu z nich przeszło do finału. W finale jury oceniało trzyminutowe występy. Uwagę zwracano na kreatywność, technik oraz efekty artystyczne.

- Oczywiście, że czuję niedosyt, ale szanuję i doceniam miejsce na podium. To był bardzo intensywny okres, wypełniony ciężką pracą nad przygotowaniem układów, ale wierzę, że jeszcze będę mógł się nimi podzielić z szerszą publicznością. Nie zatrzymuję się i działam dalej - przekazał Adrian Franc w mediach społecznościowych.

Jest to już czwarty medal zdobyty przez Adriana Franca z Częstochowy. W 2014 roku częstochowianin zdobył srebro, a w 2015 i w 2016 roku brąz. Po ośmiu latach przerwy znów powrócił na podium z kolejnym brązowym medalem.

W zawodach świetnie poradzili sobie również inni zawodnicy z Polski. W kategorii Next Generation złoty medal zwyciężył Paweł Marucha, a w kategorii Iron Woman najlepsza okazała się Agnieszka Mnich. Na podium stanął również Robert Guzik, który zwyciężył brązowy medal w kategorii Iron Man.

Najlepsze miasta do życia na Śląsku 2024. Zaskakujący ranking.